Co musisz wiedzieć o stomatologach?

ronek, które również zapewniają ładny uśmiech, jednak mają sporo wad i kosztują bez porównania więcej niż inne, prostsze rozwiązanie. Tym rozwiązaniem są licówki kompozytowe, czyli nic innego jak cienka warstwa materiału kompo

Co musisz wiedzieć o stomatologach?

Transformacja uśmiechu na biały i piękny

Wygląd zębów można bardzo łatwo poprawić, aby uśmiech był ładny i estetyczny, a co najważniejsze biały. Oczywiście poza założeniem koronek, które również zapewniają ładny uśmiech, jednak mają sporo wad i kosztują bez porównania więcej niż inne, prostsze rozwiązanie.

Tym rozwiązaniem są licówki kompozytowe, czyli nic innego jak cienka warstwa materiału kompozytowego położona na przedniej części zębów, które widać, gdy się uśmiechamy. Kolor materiału jest dobierany o kilka odcieni jaśniejszy niż zęby pacjenta, przez co efekt wybielenia jest natychmiastowy. Co do cen to taki zabieg oscyluje koło 300zł za ząb, dla porównania jedna koronka to koszt od 1000zł, więc oszczędność jest bardzo duża.


Najgroźniejsza choroba uzębienia

Stomatologia to bardzo szeroka dziedzina obejmująca wiele chorób układu zębowego. Najczęściej występującą z nich i najbardziej niebezpieczna jest próchnica. Mogłoby się wydawać, że nie jest to jakaś poważna rzecz, bo przecież wystarczy pójść do dentysty i zrobić wypełnienie ubytku. Jednak w krajach biedniejszych nie zawsze jest taka możliwość.

Dlatego właśnie próchnica jest uznawana za najniebezpieczniejszą chorobę, która może prowadzić nawet do śmierci w wyniku kolejnych komplikacji, gdy nic się z nią nie zrobi.


Cytat z Wikipedii o koronie zębowej

Korona stanowi tę część zęba, która najbardziej odróżnia zęby jednej grupy od innych, gdyż ma bardzo zróżnicowaną powierzchnię w poszczególnych grupach.

Korona pokryta jest szkliwem, które jest najtwardszą tkanką w organizmie (5 w skali Mohsa). Początkowo zaraz po wyrznięciu dodatkową osłonkę stanowi oszkliwie, które jednak szybko się ściera.

Równik zęba (equator dentis) jest to największy obwód korony zęba. Przebiega zwykle na różnej wysokości z każdej strony zęba. Rozdrobniony pokarm ześlizguje się z niego nie wnikając do kieszonki dziąsłowej i nie drażniąc brodawki zęba.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka