Dobrze zapełniony ogród

atwe w pielęgnowaniu.Patrz na wymagania roślinKupując rośliny ogrodowe, nie ważne czy te duże czy te małe, musimy pamiętać o ich wymaganiach. Jeżeli mamy w planie stworzyć ogród, który będzie sam o siebie dbał, powi

Dobrze zapełniony ogród W ogrodzie nie mogą być tylko kwiaty, czy drzewa owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu . Świetnie wypełnią miejsce w ogrodzie, mogą posłużyć za żywopłot i zazwyczaj są łatwe w pielęgnowaniu.

Patrz na wymagania roślin

Kupując rośliny ogrodowe, nie ważne czy te duże czy te małe, musimy pamiętać o ich wymaganiach. Jeżeli mamy w planie stworzyć ogród, który będzie sam o siebie dbał, powinniśmy wybrać rośliny wymagające minimum opieki i takie, które się wzajemnie tolerują. Ważny jest też dobór roślin pod glebę, która dominuje w naszym ogrodzie.

Możemy też poprosić o pomoc obsługę sklepu w którym planujemy zrobić ogrodowe zakupy. Często takie sklepy oferują również usługę projektowania ogrodu. Dobrze jest tez od razu kupić odżywki do kupowanych roślin, aby pomóc im się zaadoptować w nowym miejscu po zasadzeniu.


Tuje i ich sadzenie

Tuje można sadzić od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni, jednak trzeba uważać na przymrozki. Na szczęście są bardzo tolerancyjne i odpowiada im większość gleb, które występują w Polsce. Roślinę powinniśmy posadzić tak, aby była osłonięta od wiatru i w miarę dobrze nasłoneczniona.

Co do samego zakupu roślin odradzam kupowanie w marketach. Rośliny- nie tylko - są tam źle pielęgnowane i sprzedawane w za małych doniczkach. Tuje kupione w takich miejscach mogą mieć problem z adaptacją i mogą zacząć bardzo szybko zamierać. Dlatego polecam raczej szkółki krzewów, gdzie rośliny rosną w odpowiednich warunkach i odpowiednio się o nie dba.


O ogrodzie japońskim

Ogród japoński ? ogród w tradycyjnym, japońskim stylu, spotykany przy domach prywatnych, w parkach, przy świątyniach buddyjskich i shint? oraz w pobliżu zabytków (np. zamków).

Ogród japoński ma naśladować przyrodę, nie starając się jej podbić ani zniszczyć. Należy go tak pielęgnować, aby jak najstaranniej ukryć działania człowieka. Ideałem dla japońskich ogrodników jest odpoczynek wśród dzikiej przyrody. Jeden z tekstów dotyczących urządzania ogrodów japońskich (XI w.) mówi: ucz się od natury, lecz jej nie kopiuj.

Istnieje kilka rodzajów ogrodów japońskich, ale wszystkie cechuje harmonia, prostota, asymetria i elegancja. Dwa podstawowe style ogrodów to TSUKIYAMA z małymi pagórkami, kamieniami symbolizującymi góry, stawami naśladującymi morza i jeziora oraz KARESANSUI ? styl suchego ogrodu ze żwirem przedstawiającym wodę, głazami wyobrażającymi wyspy i grabionym piaskiem imitującym uderzające w nie fale.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_japoński