Kilka ciekawostek i ceremoniach pogrzebowych

uniknąć. Często trzeba w takiej sytuacji załatwić wiele formalności oraz zadbać o różne rzeczy, a zajmowanie się tym na własną rękę może być dość uciążliwe. Właśnie dlatego zamiast zajmować się wszystkim sa

Kilka ciekawostek i ceremoniach pogrzebowych

Kto pomoże nam w organizacji pogrzebu?

Organizowanie pogrzebu wiąże się z pewnymi nieprzyjemnościami oraz stresem, którego z pewnością każdy z nas wolałby uniknąć. Często trzeba w takiej sytuacji załatwić wiele formalności oraz zadbać o różne rzeczy, a zajmowanie się tym na własną rękę może być dość uciążliwe. Właśnie dlatego zamiast zajmować się wszystkim samemu, znacznie lepiej będzie zapewnić sobie odpowiednią pomoc, a może nam ją zagwarantować dobrze dobrana firma zajmująca się pogrzebami. Aby znaleźć tą najlepszą, wystarczy poszukać dodatkowych informacji w Internecie i poczytać opinie osób, które miały już okazję zatrudniać tego typu przedsiębiorstwa. Jeśli starannie poszukamy, znajdziemy odpowiednią firmę, która zapewni nam swobodę.


Nekropola również nekropolia

Nekropola również nekropolia (gr. ??????????, nekropolis ?? miasto umarłych) ? starożytny lub wczesnochrześcijański cmentarz usytuowany w pobliżu miasta, lub też inny stary cmentarz o dużej powierzchni, zwłaszcza taki, na którym pochowani są członkowie znanych rodów i ludzie sławni1.

Okazałe nekropole z gigantycznymi grobowcami (np. piramidy, mastaby) zakładano w Egipcie i w Chinach. W Grecji i Rzymie ciągnęły się one wzdłuż dróg (np. wzdłuż Via Appia).

Nekropole mogły mieć formy:

podziemne ? katakumby
naziemne ? jako zgrupowanie grobowców, mauzoleów
grzebalne ? o grobach wykopanych w ziemi i oznaczonych nagrobkami
skalne

Obecnie terminu tego używa się także w odniesieniu do nowożytnego lub nawet współczesnego cmentarza otoczonego szczególnym kultem1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nekropola


W niektórych kulturach do grobów

Grób ? nisza wykopana w ziemi (grób ziemny), wykuta w skale (grób skalny) lub fragment groty (katakumby), w którym podczas pochówku składane są szczątki zmarłego.

W niektórych kulturach do grobu chowa się ciało, w innych umieszcza się tam skremowane prochy. Groby oznaczane są czasami symbolami religijnymi bądź wytworami sztuki mającymi określać rangę zmarłego. W wielu kulturach nad grobem wznosi się nagrobki. W niektórych religiach groby nie istnieją. W innych otacza się je szczególną czcią uważając za świętość. Wierni na grobach liderów religijnych budują czasami świątynie. W niektórych kulturach do grobów oprócz ciał składane są zwierzęta lub inne przedmioty mające służyć zmarłemu w zaświatach. Pojawiają się też niezależne groby zwierząt.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gr%C3%B3b