O odzieży medycznej i kosmetycznej

h itp. w gospodarstwie domowym i miejscach publicznych. SanityzacjÄ™ przeprowadza siÄ™ za pomocÄ… zwykÅ‚ych Å›rodków myjÄ…cych. Proces ten nie daje gwarancji jaÅ‚owoÅ›ci czyszczonego obiektu. W najbliższej przyszÅ‚oÅ›ci nanopowÅ

O odzieży medycznej i kosmetycznej

Sanityzacja

Sanityzacja

Sanityzacja ? proces dążący do eliminacji możliwie dużej liczby mikroorganizmów na przedmiotach codziennego użytku, powierzchniach płaskich itp. w gospodarstwie domowym i miejscach publicznych. Sanityzację przeprowadza się za pomocą zwykłych środków myjących. Proces ten nie daje gwarancji jałowości czyszczonego obiektu. W najbliższej przyszłości nanopowłoki ze srebrem, miedzią i TiO2 mogą zastąpić standardowe środki sanityzujące. Srebro nie wymaga dostępu światła w przeciwieństwie do nano ditlenku tytanu, który w procesie fotokatalizy wykazuje właściwości sanityzujące, dezodoryzujące i samoczyszczące.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sanityzacja


Jaki asortyment do zaopatrzenia gabinetów kosmetycznych?

Firmy świadczące usługi z zakresu zaopatrzenia medycznego coraz częściej poszerzają swoją działalność o obsługę przeróżnych salonów piękności. Począwszy od gabinetu manikiurzystek a skończywszy na spa w takich miejscach bardzo często również przydatne są sprzęty medyczne. Pozwalają one nie tylko na przeprowadzenie odpowiednio wyspecjalizowanych zabiegów kosmetycznych takich, jak na przykład zabiegi laserowe, ale także pozwalają klientom na odprężenie się i prawdziwy odpoczynek. Wiele osób udaje się do gabinetów kosmetycznych nie w celu przeprowadzenia znaczącej zmiany w wyglądzie, a właśnie po to, aby prawdziwie odpocząć. Dlatego też inwestycja w profesjonalne wyposażenie gabinetów kosmetycznych jest bardzo ważna.


Aseptyczność jest to stan

Aseptyka

Aseptyka ? postępowanie mające na celu dążenie do jałowości pomieszczeń, narzędzi, materiałów opatrunkowych i innych przedmiotów w celu niedopuszczenia drobnoustrojów do określonego środowiska, np. otwartej rany.
Zastosowanie

Aseptyczność jest to stan, w którym pomieszczenia, środki opatrunkowe, leki, narzędzia chirurgiczne i ręce operatora są wolne od żywych drobnoustrojów chorobotwórczych. Jest to zapewnione poprzez dokładne mycie i dezynfekowanie dłoni oraz stosowanie przez zespół operacyjny wyjałowionych fartuchów, rękawiczek, narzędzi oraz odpowiednie przygotowanie sali operacyjnej (mycie, sterylizowanie sal poprzez naświetlanie promieniami ultrafioletowymi, powietrze jest przepuszczane przez filtr, zanim trafi do sali operacyjnej) i pola operacyjnego. Oznacza to także działania zabezpieczające przed zakażeniem.

Aseptyka ma też zastosowanie poza salą operacyjną, m.in. w badaniach laboratoryjnych i bakteriologicznych, w produkcji leków i żywności.

W przemyśle spożywczym oznacza proces produkcyjny, który dzięki zastosowaniu specjalnej technologii pozwala na wytwarzanie i pakowanie produktów bez użycia środków konserwujących.
Historia

W 1885 Polak Jan Mikulicz-Radecki użył podczas operacji rękawiczek bawełnianych, w 1887 Ernst von Bergmann wprowadził sterylizację przy użyciu pary wodnej, a w 1894 William Halsted zastosował rękawiczki z gumy.

Za ojca aseptyki uważa się Gustava Adolfa Neubera, kilońskiego chirurga (1886). Reguły aseptyki wprowadzone przez niego, niewiele zmienione, obowiązują do dziś.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aseptyka