Odpowiedzialnie czyli ekologicznie - oszczędzaj wodę!

by życie na Ziemi. Z perspektywy biochemii jest bardzo interesującym obiektem badania, ponieważ ma unikalne cechy. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest ważna, tylko czy nie zapominamy o tym na co dzień? W naszym kraju jest de

Dodane: 08-09-2016 08:06
Odpowiedzialnie czyli ekologicznie - oszczędzaj wodę! Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

O deficycie wody w Polsce

Woda - najistotniejsza rzecz na świecie. Bez wody nie istniałoby życie na Ziemi. Z perspektywy biochemii jest bardzo interesującym obiektem badania, ponieważ ma unikalne cechy. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest ważna, tylko czy nie zapominamy o tym na co dzień?

W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania drzew, nic jej nie kumuluje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Konstrukcja drewniana szkieletowa - definicja

Lekki szkielet drewniany ? popularna w USA, Kanadzie i krajach skandynawskich technologia budowy małych i średnich budynków (domy jednorodzinne, domy szeregowe). Podstawowym materiałem konstrukcyjnym są deski, zwykle o grubości 38 mm (nominalna grubość 1,5 cala) i o szerokości zależnej od potrzeb wytrzymałościowych. Ściany zwykle są z desek o szerokości 89 mm (ściany zewnętrzne, ze względu na izolację cieplną - z desek o szerokości 140 mm), w rozstawie osiowym wynoszącym 40 lub 60 cm.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lekki_szkielet_drewniany


Domy pasywne - już nie nowość

Jeszcze niedawno domy pasywne to był temat dla pasjonatów, mało kto wiedział co to w ogóle jest. Sytuacja uległa zmianie, w dużej części z powodu rządowych dotacji na budowę takich nieruchomości.

Jednak po drodze narosło sporo mitów na ten temat. Tak, koszty budowy są większe. Jednak w perspektywie wieloletniej - powinno się nie tylko zwrócić, ale opłacać. Taki nie działa tak, że nie potrzebuje żadnej energii, jednak zużywa jej... nawet dziesięciokrotnie mniej. Czy warto? Może jednak warto się zastanowić, zanim zaczniemy budowę naszego wymarzonego domu.