STyl, meble z drewna i ekologia

adająca dom czy mieszkanie może dobrać do nich odpowiedniej wielkości meble dębowe. Równie ważne jest to, że w sprzedaży dostępne są meble dębowe posiadające różną szerokość. Zwłaszcza właściciele mieszkań zwracają baczną uwagę na

STyl, meble z drewna i ekologia

Szerokość mebli dębowych

Meble dębowe posiadają bardzo różną wielkość. W sprzedaży dostępne są zarówno niewielkie, jak i duże meble dębowe. Dzięki temu każda osoba posiadająca dom czy mieszkanie może dobrać do nich odpowiedniej wielkości meble dębowe. Równie ważne jest to, że w sprzedaży dostępne są meble dębowe posiadające różną szerokość. Zwłaszcza właściciele mieszkań zwracają baczną uwagę na to, jakiej szerokości są meble po które sięgają. Jednak trzeba przyznać, że również właściciele domów chcą posiadać meble o określonej szerokości, ponieważ dzięki temu będą mogli dobrze dopasować je do wymiarów posiadanego przez siebie pokoju, który ma zostać umeblowany. Wobec tego osoby sprzedające meble dębowe starają się przeprowadzać ze swoimi klientami bardzo szczegółowe rozmowy przed dokonaniem sprzedaży mebli.


Do najbardziej miękkich: lipa olcha osika

Mierzona jest oporem stawianym przez drewno podczas wciskania stalowej kulki o ściśle określonej wielkości. Twardość zależy od gatunku drzewa, z którego drewno pochodzi. Do gatunków twardych należą między innymi: modrzew, robinia akacjowa czyli grochodrzew (nazywany błędnie akacją), buk, dąb, grab, jesion, jawor, wiąz. Do najbardziej miękkich: lipa, olcha, osika, topola. Drewno miękkie jest znacznie łatwiejsze w obróbce, stąd często jest używane przez rzeźbiarzy (np. ołtarz w kościele Mariackim w Krakowie jest wyrzeźbiony z lipy).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)


Materiały i produkty drzewne bez odpowiedniego

Polska norma (PN-79/D-01011, "wady drewna") wyróżnia następujące grupy wad:

W porównaniu do wielu innych materiałów drewno cechuje szereg wad związanych z jego biologicznym pochodzeniem. Materiały i produkty drzewne bez odpowiedniego zabezpieczenia łatwo ulegają degradacji pod wpływem wody, owadów, grzybów i małży będących pasożytami drewna. Zmienne warunki wilgotności prowadzą często do paczenia się i pękania drewna. Owady i grzyby obniżają mechaniczną wytrzymałość drewna.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)