Wydajne perfumy w olejkach. Czy warto?

alnymi kosmetykami. Dlaczego ludzie coraz chętniej kupują organiczne kosmetyki? Głównym powodem są ich niebywałe właściwości odżywcze oraz fakt, że są wyprodukowane w całości ze związków pochodzenia naturalnego. Oznacza to, że w p

Wydajne perfumy w olejkach. Czy warto? zapach drzewa sandałowego perfumy

Coraz częstsze używanie bio kosmetyków


Wraz z promowaniem zdrowego trybu życia wzrasta zainteresowanie konsumentów organiczną żywnością, bio produktami, a także naturalnymi kosmetykami. Dlaczego ludzie coraz chętniej kupują organiczne kosmetyki? Głównym powodem są ich niebywałe właściwości odżywcze oraz fakt, że są wyprodukowane w całości ze związków pochodzenia naturalnego. Oznacza to, że w procesie produkcyjnym przywiązuje się duża wagę do jakości i pochodzenia składników, aby uzyskać jak najlepszy produkt końcowy. Również ludzie dbający o prawa zwierząt muszą przyznać, że przemysł kosmetyków bio nie wyrządza zwierzętom żadnej szkody. Często kosmetyki naturalne są używane przez wegan, gdyż w większości zawierają jedynie substancje pochodzenia roślinnego.


Alergia, a stosowanie kosmetyków naturalnych


Kosmetyki naturalne składają się w całości z substancji pochodzenia organicznego, dlatego są polecane dla osób mających alergię na różne sztuczne związki chemiczne. Skład takich specyfików jest bardziej przyjazny ludzkiej skórze i włosom, które lepiej przyswajają substancje odżywcze. Alergicy uczuleni na sztuczne związki znajdujące się w normalnych kosmetykach chętnie sięgają po te naturalne, dlatego że są dla nich bezpieczniejsze i delikatniejsze. Nawet osoby nieposiadające uczulenia na substancje chemiczne używają kosmetyków naturalnych ze względu na ich właściwości pielęgnacyjne. Składniki organiczne są delikatniejsze dla skóry, mniej uczulają, więc tym samym ryzyko podrażnienia lub wystąpienia reakcji alergicznej jest znacznie mniejsze.


Organiczne olejki roślinne


Organiczne olejki używane w kosmetyce pozyskuje się z różnych roślin. W procesie wydobywania olejku wykorzystywana jest specjalna metoda tłoczenia, w celu zachowania jak największej ilości substancji odżywczych. Najczęściej są one tłoczone na zimno. Przykładowymi roślinami z których pozyskuje się olejki są nasiona moreli, truskawki czy pestki winogron. Często jako dodatek do kremów, odżywek do włosów i balsamów do ciała używane są oleje z orzechów makadamia, z migdałów, z jagód acai czy z orzechów laskowych. Substancje oleiste pozyskiwane z roślin są też wykorzystywane w masażu i aromaterapii, pozwalają się zrelaksować i odprężyć. Mają właściwości odżywcze, kojące, a nawet lecznicze.